Алеся Ковальчук

Руководитель отдела по работе с ключевыми клиентами Rost Outstaffing

Опыт приходит с практикой, успех - с принятием правильных решений. Аутстаффинг персонала – правильное решение, основанное на практическом опыте.

Новости

Тенденції українського ринку праці

20 червня 2014


Експерти назвали негативні і позитивні зміни, які склалися в сфері працевлаштування за останні півроку. Складна політична та економічна ситуація в Україні спричинила серйозну кризу на вітчизняному ринку праці, - йдеться у звіті кадрового агентства Forsage, передає work.ua.
У першому і другому кварталі 2014 для роботодавців були характерні депресія, курс на подальше зниження витрат і вичікувальна позиція. Однак успішні вибори Президента, антикризові кроки уряду і планомірний рух України до Європейського Союзу дозволяють говорити сьогодні про те, що вектор українського ринку праці починає поступово змінюватися. Настає час активних дій і серйозної роботи для всіх його учасників.
Аналітики агентства Forsage озвучили особливості поточного стану справ, а також спрогнозували основні тренди розвитку ринку праці України в найближчій перспективі.
Найбільш характерні тенденції сьогодні в більшості своїй негативні:
Українські компанії зазнали серйозних втрат в показниках ефективності через політичну кризу в Криму і на Південному Сході. Локальні підприємства там, а також регіональні офіси компаній переживають період серйозної реструктуризації. На цьому тлі спостерігаються скорочення персоналу, а часом і закриття підприємств. Така ситуація характерна для багатьох організацій як в комерційному, так і державного секторах.
Рівень міграції зростає дуже швидко. Сьогодні доводиться мати справу вже не просто з трудовою міграцією, а біженцями з нестабільних регіонів. Внутрішні мігранти та переселенці вносять додаткове навантаження на ринок праці центральних і західних регіонів України, що впливає на рівень безробіття. Сьогодні це серйозний виклик для державних служб щодо забезпечення таких людей роботою на місцях.
Кваліфіковані фахівці та менеджери з України затребувані за кордоном, особливо в країнах Митного Союзу, де вони користуються популярністю через порівняно невисокий рівень фінансових очікувань і при цьому високої кваліфікації. C одного боку, це досить позитивний тренд, який свідчить про високий професіоналізм і відмінну підготовку наших кадрів. З іншого боку - серйозний сигнал для роботодавців та уряду України: важливо зберегти кадровий капітал країни.
Більшість індустрій переживають період кризи або стагнації. Особливо непроста ситуація у важкій промисловості, машинобудуванні, банківському та фінансовому секторах.
Разом з тим є й позитивні моменти:
Відкриття для України ринків країн Європейського Союзу дає хороші можливості нашим виробникам для розвитку та нарощування потужностей. У першу чергу мова йде про виробників товарів народного споживання, продуктів харчування та українських аграріїв. У цих секторах очікується збільшення внутрішніх і зовнішніх інвестицій, розвиток нових проектів, інновації, модернізація виробничих активів під стандарти європейських ринків. Що, в свою чергу, спричинить створення нових робочих місць і хороші можливості для професійної реалізації українських фахівців.
Крім того фармацевтичний сектор, сфера послуг, IT індустрія продовжують зберігати відносну стабільність на тлі загальної економічної кризи. Безумовно, що зниження рівня платоспроможності населення позначилося на обсягах даних ринків і рівні продажів компаній, проте ситуація в цілому тут не критична.
Експерти прогнозують позитивні зміни в найближчому майбутньому у сфері цивільного будівництва і будівництва інфраструктурних об'єктів.
Незважаючи на загальні міграційні настрої персоналу з України, які активізувалися в останні кілька років, сьогодні міжнародні оператори ринку праці, що займаються залученням українських фахівців для роботи за кордоном, одностайно відзначають, що рівень національної самосвідомості українських менеджерів зараз дуже високий: патріоти залишаються в країні.
Зміна політичних еліт відкриває можливості топ-менеджерам комерційного сектора реалізувати свої знання і досвід у державному управлінні. Кар'єра чиновника може придбати новий сенс і цінність в умовах побудови нового державного апарату. Хочеться сподіватися, що цей вектор буде базуватися на таких цінностях як професіоналізм і незаангажованість нового покоління українських чиновників.

Детальніше...

Наши партнеры