Алеся Ковальчук

Руководитель отдела по работе с ключевыми клиентами Rost Outstaffing

Опыт приходит с практикой, успех - с принятием правильных решений. Аутстаффинг персонала – правильное решение, основанное на практическом опыте.

Новости

Сфера гостинності переживає кризу. На яких фахівців залишився попит

27 червня 2014Сфера HoReCa - дуже динамічна індустрія, яка швидко реагує на кризові явища у економіці та політиці, але так само швидко відновлюється. Так, індустрія змогла повністю відновитися вже у 2010 році після кризи, коли іншим сферам довелося відновлюватися значно довше.

Нинішня складна ситуація в країні моментально відобразилася на сфері гостинності. Велика кількість закладів закрилася через значне зниження кількості відвідувачів і високої орендної плати за приміщення. За словами представників ринку, подібних масових закриттів закладів харчування не було з часу кризи 2008 року. Зважаючи на це сьогодні кількість тих, хто шукає роботу у готельно-ресторанній сфері набагато більше, ніж кількість пропозицій на ринку. Про те, як криза в Україні вплинула на HoReCa, і на яких фахівців найвищий попит, дізнавався UBR.ua.

Працівники є, місць немає
"Працевлаштування стало складніше - багато ресторанів, наприклад, Києва закриваються або скорочують персонал у зв'язку зі зменшенням кількості клієнтів і, відповідно, падінням доходів. Якщо говорити про регіони - Крим і східні області теж випадають з позитивного тренда з працевлаштування з цілком зрозумілих політичних причин", - говорить контент-експерт кадрового порталаrabota.ua Тетяна Пашкіна.
Хоча поки немає даних по другому кварталу цього року за кількістю вакансій, проте, відзначає вона, повторити торішній ріст вакансій на 35% у другому кварталі по відношенню до першого - навряд чи удасться.

За даними дослідження rabota.ua, кількість вакансій, розміщених на порталі в сфері HoReCa, активно зросла в другому і третьому кварталі 2013 року. У четвертому кварталі 2013 року почалося падіння. У підсумку, в першому кварталі 2014 кількість вакансій зросла всього на 9% по відношенню до аналогічного періоду 2013 року.

Ситуація з резюме протилежна: зростання кількості бажаючих влаштуватися в кафе, ресторан або готель спостерігається саме в четвертому кварталі 2013 року (+24% резюме) і в першому кварталі 2014 (+44% резюме).

Детальніше...

Наши партнеры