Алеся Ковальчук

Руководитель отдела по работе с ключевыми клиентами Rost Outstaffing

Опыт приходит с практикой, успех - с принятием правильных решений. Аутстаффинг персонала – правильное решение, основанное на практическом опыте.

Новости

Огляд ринку праці: які професії затребувані

27 червня 2014


Компанії активно шукають слюсарів та нянь з освітою, а попит на інтелектуальні професії падає. Для офісних клерків, консультантів і піарників настали важкі часи: попит на їх роботу зменшується.

У фаворі - робітники, різноробочі та прибиральники сміття. «З січня 2014 кількість вакансій для робітників збільшувалася на 5-10% на місяць, і знизилася тільки у травні, коли різко скоротилася пропозиція на сході країни (у зв'язку з АТО. - Авт.). Але все одно це на 20% більше, ніж рік тому», - говорить керівник Дослідницького центру hh.ua Уляна Маслова.
За даними кадровиків, конкуренція серед робітничих професій зараз практично відсутня- 1 здобувач на 1 робоче місце, що в 5 разів нижче загальної конкуренції на ринку праці у країні.

За інформацією порталу rabota.ua, по приросту вакансій лідирують Волинська, Херсонська, Миколаївська, Тернопільська та Запорізька області.

«Зарплати по країні для різноробочих стартують від 1200 грн. і досягають 3,5 тис. грн. Головне - старанність і бажання працювати. У обивщиків меблів, установників вікон і ролет зарплати вищі - від 3 до 8 тис. грн., а складським робітникам і вантажникам пропонують 2,5-7 тис. грн. При наборі кваліфікованих робітників - слюсарів, механіків, столярів, електриків - роботодавці шукають досвідчених фахівців з професійною освітою, але й зарплати там стартують від 8-9 тис.

Затребувані також няні з профільною освітою і досвідом роботи. Зарплата до 4 тис. грн., а при знанні англійської, готовності проживати у наймача, поєднувати роботу няні і домробітниці-і до 10 тис. грн.», - каже Уляна Маслова.

Контент-експерт порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна каже, що зростання робочих вакансій викликане сезонним фактором (влітку збільшується попит на роботи по збиранню врожаю фруктів і ягід. - Авт.) І плинністю малокваліфікованих фахівців. «Зараз багато пропозицій від мереж магазинів і АЗС, є вакансії бульдозеристів і зварювальників, так як влітку будівельні роботи ведуться інтенсивніше. Також влітку наймають садівників і персонал на дачі », - сказала нам Пашкіна.

"Білі комірці" не у фаворі
Експерти кажуть, що до осені робочих вакансій, які не вимагають високої кваліфікації, стане менше (закінчується сезон тимчасових робіт. - Авт.), але попит на робочі руки збережеться. «Стабілізація ситуації дозволить збільшити кількість вакансій за рахунок створення нових робочих місць», - говорить Пашкіна.
На думку Маслової, ринок перенасичений офісними співробітниками, тому тим, хто не боїться фізичної роботи, є сенс перекваліфікуватися, так як текучка серед «білих комірців» зараз мінімальна.
А експерт з ринку праці Тетяна Ситник впевнена, що попит на мало-і середньокваліфіковану працю виріс за рахунок розміщення вакансій в інтернеті: тепер ним користується майже кожен, особливо молоді люди без освіти, які шукають роботу: «Таких наймають на час, а кількість високооплачуваних вакансій (верстатники, електрики високої кваліфікації) залишиться колишньою».

Джерело

Наши партнеры