Алеся Ковальчук

Руководитель отдела по работе с ключевыми клиентами Rost Outstaffing

Опыт приходит с практикой, успех - с принятием правильных решений. Аутстаффинг персонала – правильное решение, основанное на практическом опыте.

Новости

Чим відрізняються HR-політики дрібного, середнього та великого бізнесу

12 липня 2014Як змінилися критерії оцінки ефективності роботи HR-директорів за останні 5 років? Що було важливо раніше і що зараз?

Раніше була важлива підтримка, коректність і ефективність в операційній діяльності, тобто рекрутменті, навчання, кадрове діловодство. Зараз на перший план виходить здатність робити зміни в організації, розуміння бізнесу і здатність за допомогою аналітики прогнозувати тенденції та шляхи вирішення складних, несприятливих тенденцій. Додатково хочу зазначити, що раніше був важливий факт побудови процесів і систем. Зараз - щоб ці процеси були ефективними. Тобто, якщо раніше був "процес заради процесу", то зараз - "процес заради результату". Зараз критерії оцінки ефективності HR директорів - це цифрові метрики, на мові яких говорить бізнес (які зрозумілі бізнесу).

Також на перший план виходить "маркетинг" знання і здібності HR, що проявляється у здатності будувати успішний бренд роботодавця.

Чим відрізняються HR-політики дрібного, середнього та великого бізнесу?

Що більший бізнес, тим більш системними повинні бути його бізнес-процеси та процеси, пов'язані з людьми, а, відповідно, і політики.

У дрібному бізнесі часто домінує "ручне управління". Як результат, HR політики можуть носити суб'єктивний характер, оскільки дуже залежать від бачення акціонера або керівника.
У середньому бізнесі компанії можуть вибудовувати систему. Намагаються формалізувати основні (найпростіші) HR процеси. Це дозволяє сформувати конкурентну перевагу серед компаній в цьому сегменті.

У великому бізнесі на перший план виходить питання операційної ефективності, досягнення стратегічних цілей. І тут управління людським ресурсом стає / є одним з найважливіших (серед всіх ресурсів компанії). Тому всі політики та організаційне структури орієнтовані на побудову бізнес процесів, на операційну ефективність цих процесів. Також вони спрямовані на розвиток і утримання талантів, кадровий резерв для того щоб підтримувати розвиток бізнесу з року в рік.

У дрібному і середньому бізнесі більше простору для маневру і можна допустити відхилення від системності, що може призвести до небезпечних наслідків у великому бізнесі.

Джерело

Наши партнеры