Алеся Ковальчук

Руководитель отдела по работе с ключевыми клиентами Rost Outstaffing

Опыт приходит с практикой, успех - с принятием правильных решений. Аутстаффинг персонала – правильное решение, основанное на практическом опыте.

Новости

Агресивний рекрутинг і партизанські методи підбору персоналу. Досвід великих компаній

11 серпня 2014Вперше термін і методи «агресивного рекрутингу» (АР) був застосований у роботі американських компаній Cisco Systems і FirstMerit Bank у 1990-х роках. Для більшості не лише українських, а й західних компаній їхні методи до цього часу ще залишаються занадто «агресивними».

Основні відмінності агресивного підходу до підбору персоналу:

1. Рекрутинг - це боротьба.
2. Рекрутинг, як конкурентна перевага.

Основні елементи стратегії Агресивного рекрутингу

Успішний АР має напряму впливати на фінансові результати компанії. Нових професіоналів розглядають, як додатковий актив, що приносить додатковий дохід. Звичайно, з урахуванням «вбитих і поранених», тобто втрат, понесених від набігів конкурентів.

Корпоративна рекрутингова культура. Пошуком і залученням талантів займається не тільки HR-департамент. В цей процес прямо або побічно залучені всі співробітники компанії.

Військова тактика залучення співробітників.УВ процесі ведеться підрахунок «полонених» і «загиблих»: скільки талановитих співробітників вдалося переманити у конкурентів, скільки «мізків утекло» до конкурентів.

Фокус на «кадровому браконьєрстві». 100% зусиль рекрутерів зосереджені на вербуванні успішно працюючих, добре підготовлених, т.зв. «Пасивних» на ринку праці кандидатах.

Стимулювання всіляких рекомендувачів, в т.ч. і матеріальне.

Внутрішній рекрутинг. Пошук і висунення кращих фахівців усередині компанії є ключовим елементом корпоративної культури.

«Рекрутингове браконьєрство».

Деякі методи і прийоми роботи «агресивних» рекрутерів.

Вибирай момент.

Грай на їх полі.

«Купи собі нову роботу».

Вербовка цілих відділів або команд.

«Розвідка боєм» або найм без інтерв'ю.

Бережи патрони.

Рекрутери FirstMerit оцінили реальну ефективність різних джерел інформації про перспективні кандидатах і виявила, що найрезультативнішими є: рекомендації ТОП-кандидатів, побудова «рекрутингової мережі» та побудова відносин з людьми, які є «центрами впливу» у своїх організаціях.

Іншим високоточною зброєю в FirstMerit вважають прямі «холодні дзвінки», результатом яких найчастіше буває зустріч з кандидатом за ланчем.

Полювання у торгових центрах

Стратегія найму персоналу у відділи продажів FirstMeritBankа заснована на передумові, що талановитий продавець талановитий у будь-якій сфері бізнесу, і їх можна і потрібно залучати з роздрібної торгівлі та сфери послуг.

«Свій серед чужих».

FirstMerit проводить регулярні акції «Таємничий покупець» в інших банках. Він засилає своїх співробітників в інші банки під виглядом клієнтів, щоб відкрити рахунок. Шпигуни простежують процедуру, як менеджер спілкується з клієнтом, як відповідає на телефонні дзвінки, як реагує на каверзні питання, чи проводить крос-продажу після відкриття рахунку ...

Детальніше...

Наши партнеры